logo

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Centrum Nauki o Laktacji
Polskie10 kroków

W Tygodniu Promocji Karmienia Piersia proponujemy polskie 10 Kroków do Udanego Karmienia Piersia dla systemu opieki and matka i dzieckiem.

Share
Więcej…
 
Mamy 333 CDLek w Polsce!

Podczas VIII zjazdu nadaliśmy tytuł 45 CDLkom i 15 Promotorom. Liczba CDLek wzrosła do 333! To już więcej niż powiatów? Najwięcej jest w woj. mazowieckim i małopolskim. Zapraszamy inne województwa!

Share
 
10 Międzynarodowe Sympozjum na temat Karmienia Piersia i Laktacji

10 Międzynarodowe Sympozjum na temat Karmienia Piersia i Laktacji organizowane przez szwajcarska firmę MEDELA odbędzie się w Warszawie w dniach 17-18 kwietnia. To dla nas okazja! Niezwykli wykladowcy z 5 krajów, m. In. Prof. Donna Geddes z Australii dostarcza nam moc naukowych emocji. Zapisy do 15 marca!

Więcej


Share
 
O karmieniu piersia w sejmie RP

5 lutego 2015 mieliśmy wielki zaszczyt zaprezentować w polskim Sejmie problemy matek karmiących i niedomogi systemu sprawowania opieki zdrowotnej w tym zakresie. Przedstawiliśmy wyniki badań dotyczących korzyści z karmienia naturalnego dla zdrowia dzieci i matek ze szczególnym uwzględnieniem zmniejszenia ryzyka otyłości (lek. Urszula Bernatowicz-Łojko). Pokazaliśmy stan karmienia piersią w Polsce, pragnienia matek i niewydolność systemu w realizacji tych marzeń, 4 kluczowe, systemowe bariery dla karmienia piersią i 4 proste, systemowe rozwiązania do wdrożenia bez wysiłku, bez kosztów, do zaraz, ze szczególnym naciskiem na rolę konsultantów/doradców laktacyjnych, przygotowanych do pracy, skutecznych i profesjonalnych (Dr n. Med. Magdalena Nehring-Gugulska).

Share
 
VIII Zjazd CNoL 12-13 czerwca 2015 odbył się

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM! CIESZYMY SIĘ, ŻE BYŁO WAS TYLE!!!

PODZIEKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW oraz PROWADZĄCYCH WARSZTATY!!! Dzielicie się najnowszą wiedzą i przekazujecie swoje doświadczenia, ale angażujecie też twórczo uczestników. Dzieki temu wszyscy wyjechaliśmy ubogaceni!!! Uczyliśmy się od siebie nawzajem!

Zjazd Interdyscyplinarnie o karmieniu piersią odbył się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Miecznikowa 1, Warszawa, zgromadził 250 osób poszukujących wiedzy o laktacji - update 2015.Share
 
Najnowszy artykuł

Najnowszy artykuł pt. Niedostateczny przyrost masy u dziecka karmionego wyłącznie piersią - diagnoza, postępowanie, stymulacja laktacji, Nehring-Guguslka M, Żukowska-Rubik M, Postępy Neonatologii dostępny w calości TU


Share
 
Nowe czy stare zasady żywienia niemowląt

Polscy eksperci opracowali nowe zasady żywienia dzieci (Standardy Med 2014 nr 3). Cieszymy się z zapisów znanych nam z innych rekomendacji (WHO, AAP) - intuicyjne podejście do rozszerzania diety, obserwowanie umiejętności dziecka do pobierania pokarmów, dowolne komponowanie posiłków według upodobań dziecka i rodziców, o długości karmienia piersią decyduje mama i dziecko. Zupełnie niefortunny jest schemat ilości posiłków. Wygląda jak schemat odstawiania od piersi. Szkoda. Są przecież doniesienia, które pokazują, że 7 karmień w okresie noworodkowym prowadzi do zaburzeń laktacji. W związku z tym proponujemy nasze uaktualnione zasady wprowadzania żywności uzupełniającej podczas kontynuacji karmienia. WIĘCEJ

Share
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 10

Newsletter

Login:

Email:

Kalendarz

« < Styczeń 2018 > »
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

---Promują karmienie piersią

Kursy CNoL

 

 

FTK

Osobą prawną prowadzącą placówkę jest Fundacja Twórczych Kobiet.


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.